8 Eylül 2011 Perşembe

allah türlü belanızı verecek artık!siz ne aptal ne beyinsiz canlılarsınız ben anlam veremiyorum. Ulan ne hakla canlılara böyle işkence yapıyorsunuz, hadi yaptınız ne diye bi de gözyaşına boğuluyorsunuz? maymunlar cehennemi gerçek olsa da dötünüzden çekseler kanı!


30 yıl sonra ilk kez güneşi gördüler
Avusturya’daki bir laboratuvara kapatılarak deney hayvanı olarak kullanılan şempanzelerin ilk kez dışarı çıktıklarında yaşadıkları sevinç etraflarındakileri gözyaşlarına boğdu.

Avusturyada deney hayvanı olarak kullanılan şempanzelerin ilk kez dışarı çıktıklarında yaşadıkları sevinç etraflarındakileri gözyaşlarına boğdu.
İçlerinde inanılmaz bir boşluk, yüzlerinde şaşkınlık ve gözlerini alan gün ışığı... Şempanzeler, gördüklerinin “gerçek” dünya olduğuna inanamaz bir haldeydiler.

Habertürk'ün haberine göre, Avusturya’daki bir laboratuvarda yıllardır deney hayvanı olarak kullanılan şempanzeler, Salzburg yakınlarındaki, ünlü “kaçak inek” Yvonne’un da barındığı Gut Aiderbichl Hayvan Koruma Merkezi’ne getirildi.

30 yıl sonra ilk kez güneşi gören ve yeşilliklere basan şempanzelerin tepkilerini görenler gözyaşlarına hâkim olamadı. Önce korkuyla çevrelerine bakınan, ardından birbirlerine sarılan, daha sonra da sevinç çığlıkları atarak yeşilliklere koşan maymunlar küçük çocuklar gibiydi.
Haberin devamı ↓reklam

Maymunlar üzerinde tıbbi testler yapılıyor; vücutlarına HIV ya da hepatit virüsü enjekte edilip ilaçlar deneniyordu.

Hiç dışarıya çıkarılmayan şempanzelerin doğan bebekleri ise hemen ellerinden alınıyordu.

haberi ntvden aldım efem

2 yorum: